2016 m. vasario 21 d., sekmadienis

Lėlė tautiniais rūbais

Pagaliau jau galiu parodyti savo lėlę tautiniais rūbais. Tai tikra aukštaitė. Lėlės rūbais atitinka visus autentiškumo kriterijus. Sijonas iš margo vilnonio audinio, marškiniai lininiai, prijuostė, liemenė. Galvos puošmena - karūna, kurią dėvėdavo jaunos netekėję merginos. Tai jaunos biržietės šventiniai rūbai. Dar trūksta pintinės juostos, kurią dabar dar pinu. Šis darbas man buvo iššūkis, nes rinktines juostas moku austi, o vat pinti dar nemokėjau. Nors dauguma aukštaičių nešiojo rinktines juostas, bet būtent šiaurės rytų aukštaičiai, tame tarpe ir biržiečiai, nešiojo pintines juostas. 

Visus metus savarankiškai studijavau lietuvišką tautinį kostiumą. Dabar galiu daug apie jį pasakoti. Skaitant, stebint ar net siuvant tautinį kostiumą, viduje jaučiu tokį saldumą, tokį nenusakomai malonų jausmą! :) 

Čia tik mano startas. Mėginsiu įsibėgėti. :)

ranku darbo lele, tautiniai rubai, lele su tautiniais rubais, tautiskumas


Pati lėlė yra pasiūta iš 100 proc. lino. Rankos, kojos ir net galva sukiojasi, juda. Lėlę galima aprengti, nurengti, šukuoti. Beje, jos plaukai ir iš 100 proc, natūralaus lino. Jos ūgis 48 cm.
Tai puiki dovana vaikui kaip žaislas, krikštynų dovana ar net kitos šalies svečiui suvenyras reprezentuojantis mūsų šalį, mūsų šaknis. Mano nuomone, labai svarbu vaikams kalbėti apie mūsų šaknis, kad jie šiame greitai besikeičiančiame pasaulyje nepasimestų. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą